ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  עבירת צווארון לבן

  עבריינות צווארון לבן

  עבירות חמורות על החוק לא חייבות להיות קשורות לפגיעה פיזית בגוף אלא יכולות להיות גם כאלה שבהן תתבצע מעילה באמון או גניבה של כספים. בדיוק בנושאים אלה עוסקת עבריינות צווארון לבן – עבירות כלכליות או כספיות שמבוצעות דרך ניצול לרעה של מעמד, תפקיד או כוח. אין מדובר בטעויות שקורות אלא בעבירות שמבצועות ביודעין ומתוך כוונת מכוון. אותו אדם יכול להיות איש עסקים, מלווה משקיעים או אפילו מנהל בכיר ותהיה לו גישה לכספים של לקוחות, משקיעים או כל סוג אחר של אנשים אחרים והוא יעשה בכספים אלה כרצונו ויתנהל איתם משל היו שלו.

  למידע נוסף וייעוץ מקצועי מוזמנים לחייג 03-6116299

  איך מתמודדים נכון עם עבריינות צווארון לבן?

  בכל מצב או מקרה שבו יש חשד לעבירה על החוק חשוב מאד לשמור תיעוד, מסמכים או צילומים שיוכיחו את זה ולפנות בדחיפות אל עורך דין. עורך דין שעוסק בתחום של עבריינות צווארון לבן יהיה עורך דין פלילי ויהיה לו ידע נרחב שבעזרתו הוא יוכל להתחקות אחר סימני דרך שכסף השאיר אחריו וכך להבין טוב יותר מה בדיוק קרה בכל מקרה ומקרה שיגיע אליו. הוא יבחן לעומק את העניין וימליץ ללקוח שפנה אליו איך יהיה הכי כדאי ונכון להתנהל. יש מקרים שאפשר להספיק לעצור אותם לפני שיהיה מאוחר מדי ותהיה אפשרות להחזיר את הכספים שנגנבו ואף לדרוש פיצוי ויש מקרים יגיעו לבית המשפט.

  עבירות צווארון לבן

  החשיבות של ייעוץ פרטני וממוקד על ידי עורך דין צווארון לבן

  כמו בכל נושא משפטי אחר – גם כאשר מדברים על עבריינות צווארון לבן צריך לקבל ייעוץ פרטני על פי הנסיבות של המקרה שעל הפרק. יש חשיבות לפנייה מהירה ככל האפשר אל עורך דין שמכיר את התחום ובקיא בו ולכן לא מומלץ להתמהמה. בנוסף לכך חשוב לא פחות לשמור כל תיעוד של העבירה שבוצעה, הימצאותם של כספים, כמו גם היעלמותם וכל מסמך שיכול לחזק את הטענה של גניבת הכספים או המעילה.

  במשרד עו"ד כהן סטרשנוב עוסקים בין היתר במשפט הפלילי ויוכלו לסייע לכם גם בנושא עבירות כלכליות או כאלה שעוסקות במעילה בכספים.

  למידע נוסף וייעוץ מקצועי מוזמנים לחייג 03-6116299

  פשע צווארון לבן

  באמצעי התקשורת מתפרסמים לא אחת דיווחים על פרשות שבהן אדם זה או אחר, בעל מעמד או תפקיד בכיר בארגון או חברה מעל באמון והכספים שהייתה לו גישה אליהם וגנב או ביצע כל עבירה כלכלית אחרת. עבירה כזאת תהיה מסווגת בתור פשע צווארון לבן והכוונה היא לעבירה כלכלית שיש בה ניצול לרעה של כוח או סמכות. מאפיין נוסף של עבירות מסוג זה הוא המכנה המשותף של מי שמבצע עבירות כאלה – אנשים בעלי רמה אישית גבוהה, משכילים ומביני עניין שביודעין ניצלו לרעה את המעמד והכוח שהיו בידיהם. מעבר לעניין המשפטי שצריך לטפל בו יש מחקר סוציולוגי נרחב על נושא זה.

   

  המשמעות של פשע צווארון לבן

  אמנם לא מדובר בפשע שפוגע, חלילה, בגוף ואין פגיעה פיזית אך מעילה בכספים בקנה מידה רחב יכולה להיות לא פחות משמעותית וחמורה. גם אם אין פגיעה בגוף הרי גניבה של סכומי כסף שאנשים התבססו עליהם או השקיעו אותם ונעלמו או נגנבו – עלולה לגרום לנזק לא פחות משמעותי או חמור. יש מקרים שבהם מי שביצע פשע צווארון לבן יכול להחזיר את הגלגל אחורה ולהחזיר את הכספים המדוברים אך במקרים רבים מספור זה לא אפשרי ואנשים מוצאים את עצמם חסרי כל אחרי שבטחו באיש עסקים שמעל באמון שלהם וגנב את הכספים שלהם.

   

  החשיבות של קבלת ייעוץ משפטי מקצועי מעורך דין צווארון לבן

  אין ספק שזה לא פשוט לעמוד בשום צד של ביצוע פשע צווארון לבן ולכן גם מי שעשה את זה וגם מי שנפל קורבן לעבירה שכזאת צריכים לקבל ייעוץ משפטי פרטני על פי הנסיבות הספציפיות של כל מקרה ומקרה. עורך דין שעוסק בתחום זה צריך לקבל את כל המידע והמסמכים שקיימים וכך יוכל לבחון לעומק את המקרה ולהציע את חוות הדעת המקצועית שלו באשר לדרך הטובה ביותר להתנהל בה. 

  מתעניינים בייעוץ משפטי בנוגע לעבירות כלכליות? פנו למשרד עורכי הדין כהן סטרשנוב, משרד עם ותק רב ומוניטין מעולים, בו שמים דגש על יחס אישי ומקצועיות גבוהה.

  למידע נוסף וייעוץ מקצועי מוזמנים לחייג 03-6116299

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   03-6116299 WhatsApp
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין