ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  דין משמעתי

  אנשים רבים משתייכים לארגונים כאלה ואחרים שקשורים להווי היומיומי שלהם, בעיקר לוועדי עובדים והסתדרות. לכל ארגון כזה יש כללים ותקנות שנהוגים בו ותקפים עבור כל אלה שמשתייכים גם הם לארגון, זאת כדי לוודא שכל החברים מקבלים יחס זהה ואין מי שמקבל או לוקח לעצמו יותר מאשר מקבלים או לוקחים לעצמם האחרים. דין משמעתי הוא הליך פנימי שצריך לעבור מי שחרג מהכללים הנהוגים והתנהג בצורה שלא מתאפשרת במסגרת הארגון. ראשי הארגון יקבלו את ההחלטה שלא לטפל בעניין דרך ערכאות משפטיות או חיצוניות והדין המשמעתי יהיה טיפול פנימי בעניין כדי לקבל החלטות כמו זיכוי או ענישה של אותו חבר.
  למידע נוסף וייעוץ מקצועי מוזמנים לחייג 03-6116299

   

  החשיבות של הליך כמו דין משמעתי

  כאמור, עצם הרצון של הארגון לא להוציא עניין שקרה אל מחוץ לארגון אין משמעותו שהעניין לא יטופל. יש מקרים שבהם דווקא בגלל הליך של דין משמעתי העניין יטופל אפילו בדרגה גבוהה יותר של חומרה, זאת על מנת להראות לשאר העובדים את ההתייחסות המחמירה של המנהלים לכל מקרה של הפרת הכללים. במקרה כזה של למען יראו וייראו בהחלט יש עניין של הרתעה ועובדים רבים יחשבו פעמיים האלה כדאי להם אפילו לחשוב על חריגה מהכללים הנהוגים שמפורסמים על ידי המנהלים ומתעדכנים מעת לעת. דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא שראשי החברה או הארגון מחויבים לפרסם את הנהלים כדי שיהיו גלויים וברורים.

   

  מה קורה בסיום הליך דין משמעתי?

  כאשר המנהלים בארגון זה או אחר בוחרים באפשרות של דין משמעתי יהיה מדובר בשתי אפשרויות – זיכוי מוחלט של אותו אדם או עובד או ענישה. בהתאם לחומרת העבירה שבוצעה תתקבל ההחלטה בנוגע לענישה המדוברת וכך או כך לא יהיה מדובר בהליך נעים שכדאי להסתבך איתו. המשמעות הראשונית והברורה מאליה היא שלא מומלץ ולא כדאי לחרוג מנהלי הארגון ועדיף לנהוג כמו שצריך ועל פי הנהלים שכלל החברים מחויבים אליהם.

  זומנתם לדין משמעתי ואתם רוצים להבין את המשמעות של הדברים? פנו ל משרד עו"ד כהן סטרשנוב ותקבלו מענה מקצועי, פרטני ומדויק שיעזור לכם להבין את המצב שלכם לאשורו. למידע נוסף וייעוץ מקצועי מוזמנים לחייג 03-6116299

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   03-6116299 WhatsApp
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין